A Jü az elragadtatás zenéjét játssza: sokszor szigorúnak tetsző, néha kifejezetten repetitív örvénylésből kibontakozó, kinyíló témáik, a pszichedelikus és noise rockból, némi folkból és telivér, power jazzből egyszerre táplálkozó kompozícióik hihetetlen energiákat hordoznak. A zene megidézi a látszólag különböző indíttatású műfajok egymásra találásának aranykorát, de a Jü a nyilvánvaló reminiszcenciákon túl korántsem a késő hatvanas, kora hetvenes évek fúziós zenéinek felelevenítésében utazik.

A hangszerek lehetőségeinek kitágítása által a folyamatos jelenből egyenesen a jövőbe röpítik a transzba ejtett közönséget: olyan produkciót nyújtanak, amely ideális esetben a befogadónak a zenéről való gondolkodását is megváltoztatja. Letisztult, erős programjukban a mégoly szellemes improvizációk egy pillanatra sem feszítik szét a kompozíciók kereteit – a triófelállás megkívánta szigorú dinamikai és hangnembeli egység egyszerre készteti fegyelmezettségre a három kreatív zenészt, ugyanakkor lehetőséget is nyújt arra, hogy kihozzák magukból a legjobbat. A mára védjeggyé vált Jü-hangzásban egyesül a rock intenzitása, a free jazz szabadsága, az ambient-textúrák hipnotikus hatása és az afrikai zenék komplex, zsigeri ritmikája.

A Jü 2012-ben alakult Budapesten. A trió tagjai a hazai zenei élet sokat foglalkoztatott zenészei, olyan együttesekből érkeztek, mint a Qualitons, a Zuboly, az Erik Sumo Band, a Dresch Quartet vagy a Grencsó Kollektíva. Évtizedes történetük során pedig olyan jazzklubokban és fesztiválokon fordultak meg, mint a Ljubljana Jazzfestival, a Saalfelden Jazz, a Cairo Jazz Festival, az oslói Nasjonal

Jazzscene vagy a londoni Vortex.

Kiemelt programok